Sokolský prapor - symbol se silným významovým nábojem a poselstvím

“Sokolský prapor je věc posvátná a u všech kulturních národů vážená a ctěná. Je to znak svobody a volnosti. Po ní prahli naší předchůdci, za ni krváceli naši bratři v legiích.” (Zprávy Sokola Brno I z roku 1929)
Sokolský prapor - symbol se silným významovým nábojem a poselstvím

Vyšívaný prapor je pro každé společenství výsostnou insignií, která poukazuje na historii spolku a jeho kulturní dědictví, zachycuje klubové hodnoty a odkaz. Během naší dlouholeté praxe jsme vytvořili také řadu sokolských a orelských praporů. Používáme tradiční rukodělné výrobní postupy, které kombinujeme s nejmodernějšími technologiemi, což umožňuje vyrobit takové prapory, ze kterých se budou těšit i vaši nástupci. Samozřejmostí je profesionální a funkční příslušenství jako jsou žerdě, stojany, hlavice, tašky atd.
Máte zájem o vyhotovení vyšívaného praporu pro vaši jednotu? Potřebujete poradit? Kontaktujte nás zde.

Pracujeme i s původními prapory, které umíme vyčistit, zakonzervovat a zrestaurovat. Jsme držiteli odborné licence Ministerstva kultury. Zhotovíme také věrnou repliku vašeho vyšívaného symbolu. Už první sokolská jednota, založená v únoru roku 1862 Dr. Miroslavem Tyršem a Jindřichem Fügnerem v Praze, usilovala o vlastní spolkový prapor. Ještě téhož roku byla svěřena realizace sokolského praporu Josefu Mánesovi, který vytvořil předobraz celé řadě dalších sokolských praporů. Jeho slavnostní předání proběhlo 1. června 1862 v pražském sále Apollo.

Prapor - sokolská župa BeskydskáUnikátní prapor jsme vyhotovili pro sokolskou župu Beskydskou na podzim letošního roku. Kromě dvoudílné reprezentativní žerdi z tmavého dubového dřeva se stříbrným kováním jej zdobí replika stříbrné hlavice symbolizující sokola s rozepjatými křídly, která vznikla rovněž v naší dílně.

"I my v Alerionu věříme, že i v dnešní době je prapor znamením, které své členy nejen reprezentuje, ale i sjednocuje.

Replika stříbrné hlavice symbolizující sokolaVyšívaný prapor sokolské župy Beskydské

Benefity Alerionu

  • Remeselná práca
  • Kvalitné materiály
  • Dlhoročná skúsenosť
  • Najdlhšia záruka
  • Odborná garancia
  • Starostlivosť o zákazníka